Biomatka

2. října 2014 v 21:24


Jsem biomatka?
Biomatka je odstrašující (aspoň pro mě) žena, která krmí sebe a své blízké (včetně nevinných bezmocných dětí) čistě přírodními super zdravými bio výrobky. Ne že bych měla něco proti zdravým přírodním produktům! Vadí mi zarytost, neústupnost a ...a taková ta ženská mateřská militantost, kterou kolem sebe určité typy šíří. Jedna známá tahala všude, kam se se svýma třema dětma pohnula, svoje podivně vypadající pomazánky a vodičky a ona ani její děti se ani nedotkly ničeho jiného. Skončilo to předvídatelně: děti začaly chodit do školy, kde objevily RÁJ vtělený do automatu na sladkosti...Vždycky si tuhle paní vzpomenu, když se sama začnu podezírat, jestli to s těma musli tyčinkama a krabičkama s ovocem, které nosíme my, moc nepřeháním.

Jako teď na poslední hodině Jáchymova tenisu.

Cestu zpátky chudák proprudil, protože VŠECHNY děti dostaly po tréninku sušenky - ale chudáček Korselt musel potupně křoupat křehký chlebíček.

Takže jsem se trochu zastyděla a výsledkem byly tyhle kakaové sušenky k svačině.

Sušenky peču moc ráda, protože se na nich většinou dá máloco zkazit a recepty jsou většinou dost primitivní, takže mí tři pomocníčci se můžou zapojit.

Tyhle mají navíc tu výhodu, že do nich nepotřebujete ani vejce ani mléko ani prášek do pečiva, což jsou suroviny, které u nás z nějaký záhadných důvodů stále dochází.

Jo a ještě cituju svou oblíbenou Nancy Clark (výživovou poradkyni z USA). Její knihy o zdravé výživě patří k těm nejlepším, co jsem kdy četla. Oceňuju hlavně její respekt k idividualitě, žádné striktní příkazy pro všechny a něco, čemu u nás říkáme zdravý selský rozum.

"Žádné jídlo není zdravé nebo nezdravé. Nezdravé je pouze zkažené nebo otrávené jídlo. Každá potravina obsahuje prospěšné živiny. Jde jen o to, v jakém poměru a jak často je jíme.
Takže nejde mluvit o zdravém nebo nezdravém jídle, spíš o zdravém či nezdravém jídelníčku."

Hurá.

Tak ještě recept, kdybyste to náhodou chtěl někdo zkusit:

Sušenky: 120g hladké mouky, 40g kakaa, čtvrt lžičky sody, špetka soli, 100g másla, 80g cukru: smíchat, vyválet, vykrájet.
Krém: 100ml smetany ke šlehání, 100g hořké a 100g mléčné čokolády, rozpustit, smíchat, nechat schladnout, namazat
(sežrat)


Dobrou noc
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama