S nebo Bez? Pilates kruh a spol.

21. září 2014 v 10:00

Vlastně úplně jednoduchá odpověď: oboje. S kruhem, overballem, fitballem, gumičkou a taky úplně bez ničeho.
O čem je řeč?
O cvičení s pomůckami a bez nich. Co je lepší?
Největší smysl pomůcek na cvičení (vlastně...jde spíš o ztěžovače cvičení) vidím v tom, že se a) nenudíme u stále stejného cvičení b) zapojíme trochu jiné svaly a trochu jinak.

Účinnost a náročnost cvičení ale vždycky ve finále závisí na nás - ne na tom co držíme v ruce (mezi koleny atd.).
Jinými slovy: flákat nebo zabrat se dá tak i tak.

Dřív jsem si vždycky oblíbila jednu pomůcku a tu jsem pak tahala s sebou úplně všude. O víkendu na chatu, na dovolenou, prostě všude. (největší vopruz byla z pochopitelných důvodů etapa 25kg činky, haha). Pak jsem zjistila, že pokud jsem nucená cvičit bez těch krámů jsem daleko kreativnější a ...většinou cvičím intenzivněji a hlavně nejsem vůbec ničím svázaná. Postupně jsem se naučila cvičit úplně všude, kdykoliv a kdekoliv: na metru čtverečním na terase mezi věšákem na prádlo a zábradlím, v písku na pláži, na betonovém dvorku před garáží, v dešti na louce, s jedním, dvěma (zřídka třema) dětma na ruce, bez podložky, v lodičkách a šatech...Zjistila jsem, že právě v těhle chvílích, kdy cvičení musíte přizpůsobit novým, ne úplně standardním podmínkám, mě napadá nejvíc nových cviků, variant, vylepšení.

Takže: až si budete balit někam ven, klidně přihoďte pilates kruh, ale nefixujte se jen na něj. Zkuste si se někde protáhnout jen tak, bez velkých ambicí, bez pomůcek a jen pozorujte své tělo a co s tím ten který pohyb dělá. Budete překvapení, co všechno samy vymyslíte.

Dobrou noc.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama