Nuda nebo klasika?

30. září 2014 v 20:10

Jablka. Neodmyslitelná součást podzimu Příslib zimy a melancholická připomínka toho, že léto už je definitivně za náma. Z toho důvodu mám k jablkům ambivalentní vztah - jako ostatně ke všem podzimním plodům. Jsou skvělé, plné chuti, která pomalou zrála celé horké letní měsíce, ale zároveň je fakt jasné, že ted pomalu ale jistě přichází ten horší půlrok, nesnáším zímu! A taky se nikdy nemůžu rozhodnout, jestli všechny ty skvělé pečené koláče, buchty, bábovky a všechno ostatní, co se třeba právě z jablek dá vytvořit, je spíš tradiční prověřená klasika nebo prostě nuda. Tohle řeším vždycky, když se chystám péct štrúdl. Pravda je, že nic nezmizí rychleji, než nádherně voňavý - no štrúdl znáte všichni.

Jablek teď mám plnou kuchyň, tak se je snažím upíchnout, kam se dá. Děti je nejdřív jedly celé, pak vyžadovaly krájení na lodičky a teď pro změnu na plátky - jednak je baví ta hvězdička, která se udělá uprostřed a jednak se to dobře kouše. (Až přestanou jíst i tyhle plátky, příjdou na řadu pečená jablka. Pak pečená se skořicí. Nejtěžší kalibr nasazuju nakonec - pečená jablka s moučkovým cukrem. Těším se!)

Tohle je ostatně fígl, který v jídle (a nejspíš nejen v jídle) funguje báječně i na dospělé: prostě totéž jídlo podané v trochu jiné formě dokáže zázraky. (Nejen v jídle, samozřejmě! Moc nevynikám v umění udržet jeden logický směr textu - teď právě myslím na nutnost koupit si čas od času ňáký nový hadry, boty, nebo koberec, chápete ne? MRKMRK.)

Jsem nadšená z toho, jak je krásně. Sluníčko v babím létě je jiné než o prázdninách - je to tak trochu bonus a proto si ho víc vážím.
Piškot se pídí po těch hvězdičkách z jablek - Mates mu je naházel do skalky. Pako. (Myslím syna).

Krásně má být do konce týdne. Hurá.

Tak dobrou noc.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama