Mé dny

20. září 2014 v 20:54
Strašně hloupé a naprosto nevýstižné. Tohle pojmenování: mé dny. Já si pod svými dny ráda představuju dny plné věcí co mě baví, sluníčko, horko, chlazené shaky a modravou hladinu vody...a rozhodně ne bolavé, nafouklé břicho, pleť jako po ataku komárů, noční pocení, bolení hlavy...dosaďte si každá, co ještě provází vás.
Dnes krátce o menstruaci, o tom, co objektivně způsobuje a jak si to subjektivně ještě dokážem zhoršit.

Všechny asi umíme z fleku vyjmenovat všechny trable, které nás jednou za měsíc postihují. Já to teď vezmu trochu z jinýho úhlu.
Věděly jste, že při menstruace se zrychluje metabolismus? A docela o dost? Což, mimo jiné znamená, že rychleji spalujeme. Dobrá zpráva? Jak se to vezme. Příroda to /jako ostatně spoustu jiných věcí/ zařídila dost nelogicky. Zároveň se zrychleným metabolismem se nám totiž automaticky zvýší chuť k jídlu - často máme chuť na sladké. /Já přicházející menstruaci registruji podle silného nutkání prohrabávat šuplíky v kredenci ve snaze najít zapadlý čokoládový bonbon. /.

Když si nevezmu dvě okýnka čokolády, ale 4 půlku okýnka, vlastně se to nepočítá. Šlehačka zamíchaná do kafe přestává být šlehačkou. Synáček přece nemůže po obědě sníst celou tatranku. Znáte to...

Chuť na sladký zas tak sladká věc není. Zvlášť když se s nafouklým břichem fakt necítíme úplně....komfortně.
Cítíme se otekle /při menstruaci zadržuje tělo tekutiny/, tlustě a máme pocit, že spíš než na čokoládu je čas na suchý suchar a sklenici vody.

Jenže - a to je pointa - pokud si tělo říká o víc energie, tak ji potřebuje. Tečka. Samozřejmě že existuje lepší varianta než milka s oříškama, ale upřímně, dáte si s chutí hrstičku hrozinek nebo cosi podobného, když máte chuť na čokoládu??
/Pokud ano, jste skvělé. Pokračujte v tom!/

Příště, až dostanete tyhle dny, pěkně v klidu si dejte extra čokoládu, oříškové máslo, toust s džemem, nebo cokoliv, na co máte zrovna chuť. Tělo to sešrotuje jako nic. Nafouklé břicho (skoro) vyřeší decka červenýho a volnější tričko.
Nejste rozežrané ani šileně tlusté. Máte prostě jen menstruaci. Takže žádnou paniku.
Nic nového pod sluncem - za měsíc to tu bude zas.

Dobrou noc.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama